Сеть знакомств для любителей книгYula Victorovna
 послать сообщение
добавить в друзья
посмотреть список желаемых книг
посмотреть рекомендуемые пользователю книги

Читают то же, что и вы:
 
Ivanka

 
Аліна Цвєткова

 
Bogdana Boychuck

Книги для обмена:
У этого пользователя пока нет книг для обмена
Yula Victorovna

У пользователя нет сводных рецензий
лучшие рецензии : новые рецензии

Философия, история (1)

 1..1 
Yula Victorovna
Життя-найбільша цінність. Кожна людина готова віддати найбільші багатства лише для того, щоб продовжити своє перебування на цьому світі. Однак кожен обирає для себе різний шлях: хтось живе заради своєї сім'ї, хтось заради власного задоволення, хтось присвячує своє життя науці, а хтось віддає себе рідній країні. Здається, що усе просто: живеш собі заради якоїсь мети, працюєш, їж, спілкуєшся з рідними, друзями, ворогами, відпочиваєш....
Але чи задумувався хоча б хтось над тим, яке життя було у тих, хто боронив нашу країну від загарбників у далекі 40-45 рр.. Яка доля спіткала тих, кому ми завдячуємо незалежністю України і своїм життям. Адже невідомо, як склалася б ситуація, без участі тих героїв, і чи жили б ми зараз взагалі...
Друга Світова війна - найжахливіше, що могло спіткати людство, на його життєвому шляху: мільйони, а може й мільярди смертей, страждання дітей і матерів, розруха, знущання. Українці, як жоден інший народ, відчули на собі усю повноту "кривавої влади" цього періоду. Тисячі українських душ сконало у німецьких концтаборах, але не здалися, не покинули своєї ідеї, не зреклися того, що вони українці.
Книга "Хочу жити" Данила Чайковського дає можливість кожному усвідомити, що таке боротьба за життя зі смертю. Як воно, не здатися, коли, здається, що уже все втрачено, коли немає жодного бажання жити, жодної надії на порятунок , коли ти вже не людина, а гірше будь-якої собаки. Але в серцях українців завжди жила любов до рідної землі, думка про те, що десь там, у далеких від Аушвіцу лісах, ще є ті побратими, котрі боряться з завойовниками за волю рідної України.
Головні герої книги - це реальні персонажі, які пережили усі нестерпні муки у нацистських таборах. Сам автор, у творі Гнат Тирський, пройшов тернистим шляхом таборового життя. Привозивши у табір, людей просто знищували, як морально, так і фізично. Коли група людей прибула з України, то швидко усвідомили, що закони таборового життя прості:"Або вижити, або вмерти"! Однак, не зважаючи на нестерпну працю, знущання наглядачів та жахливі умови життя, українські в'язні завжди трималися, вони допомагали один одному, віддавали останню крихту хліба своєму ближньому, готові були віддати власне життя за життя друга. Саме єдність, братерство, підтримка давали наснагу до життя. В той час, коли інші здавалися в руки смерті, що було набагато легше, аніж терпіти наругу катів, українці продовжували терпіти і жити з іскоркою в серці - мрією про вільну, незалежну Україну.
Мало хто з сучасників віддає належну шану, справді великим героям тих днів, просто не усвідомлюючи їхнього значення, не знаючи, що їм довелося пережити і крізь що перейти. Але прочитавши книгу Д.Чайковського, починаєш розуміти, що українці-величний народ, який має право на вільну, незалежну державу, який має право жити, а не виживати, бути господарями на власній землі.

Данило Чайковський Хочу жити!
 1..1