Сеть знакомств для любителей книг


Интернет реклама УБС
ХудожественныеПоделиться в Facebook
Ярослав Грицак
Пророк у своїй вітчизні: Іван Франко і його спільнота

«Захоплююча біографія Івана Франка, українського письменника, історика політичного діяча. З одного боку це портрет монументальної постаті, а з іншого – доля, драматично вплетена у реалії своєї епохи. Мікроісторія спільнот і середовищ стикається тут із великими історичними подіями – боротьбою імперій за політичні впливи в Центрально-Східній Європі, прагненням народів до самовизначення, роботою інтелігенції, повстанською боротьбою проти загарбників, врешті класовими конфліктами і великою економічною трансформацією. Франко, визначний герой, бунтівне дитя свого часу, творить історію, а поезія і політика – як і в польській романтичній традиції – взамопереплітаються. Книжка Ярослава Грицака, найвідомішого історика сучасної України, видатного науковця, читається як захоплюючий роман.» У 2006 році книга, видана тоді у видавництві «Смолоскип», здобула у галузі літературознавства друге місце у підсумковому річному конкурсі «Книга року 2006». У Варшаві у видавництві польського журналу «Політична критика» з’явився переклад книги українського історика Ярослава Грицака «Пророк у своїй вітчизні: Іван Франко і його спільнота" Завдяки ініціативі польської перекладачки Анни Вилєгалої і за активної участі Анни Коженьовської-Бігун, а також за підтримки журналу, книга тепер може бути сприйнята і польським суспільством, для якого І. Франко теж є знаковою постаттю в його історії.

Ярослав Грицак : Пророк у своїй вітчизні: Іван Франко і його спільнота

[написать рецензию на эту книгу] [добавить книгу в закладки]
Безымянный пользователь интернета
Мені здалося, що ця книжка є неймовірно актуальною для нашого нинішнього суспільного і політичного часу, бо демонструє таку самотність мислячої людини в суспільстві, де всі швидше займаються не самовдосконаленням, а саморекламою.
Ярослав Грицак: В значній мірі згоден. Тільки, що моя книжка, я думаю, є оптимістичніша, принаймні, я писав її дуже оптимістично, бо я думаю, що інтелектуал чи інтелігент, який би ми термін не вживали, завше приречений на маргінальність, на другорядність в цьому суспільстві, завше хтось буде мати більший успіх, більше популярності, більше грошей і більше слави.
Інтелектуали на це не можуть претендувати з різних причин, але я думаю, що це й добре, що не претендують, бо хтось колись сказав, здається Аренсен сказав дуже добре, що тільки великі речі, справжні речі, довші речі, вічні речі можна творити, будучи не в мейнстрімі, будучи десь на обочині.
В тому сенсі моя книжка, власне, про такого маргінала. Бо Франко був маргіналом, який насправді витворив цілу свою власну Батьківщину, котра потім стала реальністю в 100 років пізніше.
В часи Франка над ним сміялися, над цією Батьківщиною, як на утопією, як над ілюзією, а потім виявилося, що зі всіх тих своїх сучасників Франко виявився найбільшим реалістом.

Полный текст рецензии можно посмотреть на velykiukrainci.livejournal.com/27211.html

Поделиться в Facebook взять код для блога
22/38  = 60
Ярослав Грицак Пророк у своїй вітчизні: Іван Франко і його спільнота

С этой книгой читают:
 


Игорь Манн
Арифметика маркетинга для первых лиц
 


Мортимер Адлер
Как читать книги. Руководство по чтению великих произведений.
 


Марина и Сергей Дяченко
Vita Nostra
 


Серхио Займан
Конец маркетинга, каким мы его знаем
 


Элияху Голдратт, Айлан Эшколи, Джо Браунлир
Я так и знал! Теория ограничений для розничной торговли