Сеть знакомств для любителей книг


Книжная Баннерная СетьПоделиться в Facebook
Мартін Гілберт
«Черчилль. Біографія»

< Вернуться к рецензии

Мартін Гілберт : «Черчилль. Біографія»

[написать рецензию на эту книгу] [добавить книгу в закладки]
Olexiy Travnikov
Два місяці надзусиль. 877 сторінок добірного тексту - і ось нарешті прочитано український переклад найбільшої та, можливо, найдетальнішої біографії сера Вінстона.

До речі цей титул він отримав вже після війни.
Як я для себе з’ясував. Моє захоплення цією історичною постаттю спричинене різними факторами, але ця робота переконала більше всього в тому, що особистість людини формується не тільки добрими генами, прекрасним оточенням, але й сміливим прагненням та бажанням досягати суті речей.
Для мене ця думка була домінуючою протягом усієї книги.

Цитувати її можна цілими днями, бо ж за кожним словом сказаним чи то написаним Черчиллем стоїть титанічна праця. І це надзвичайно мотивує та надихає.

Напевно бодай кожен раз в житті чув про неоднозначність особистості сера Вінстона, йому багато чого закидали і відверто перекручували те, як він тримав себе з іншими, але точно не можна не зголоситися зі словами Памели Плауден, яка сказала «коли вперше зустрічаєшся з Вінстоном, то бачиш лише його недоліки, а потім усе життя відкриваєш для себе його чесноти».

І то цілковитою правдою стало для мене, бо ця біографія розкрила багато цікавинок того, ким по суті був Черчилль - Людиною посвяти. Цілковито посвячував себе тому чим займвся. Більшу частину його життя та кар’єри, звісно, займала політика (при чому Велика Політика) про яку він говорив, що то «вищукана гра, яка варта того, щоби зачекати і добре вивчити правила, перш ніж серйозно занурюватися в неї».
А ще попри всі негаразди, випробування та перепетії життя Черчилль був ніжним щодо своєї дружини в шлюбі з якою прожив 57 років, ось що він писав їй: «Любва, кохана Клеммі, моє щира бажання - ще глибше проникнути у твоє серце і єство і згорнутися у твоїх обіймах. Я почуваюся спокійно і надійно з тобою, мені не треба нічого вдавати або приховувати». Навряд чи хто з нас очікував таких зізнань від настільки славетного та суворого політика.

Книга однозначно достойна уваги та прочитання, оскільки допомагає не тільки дізнатися про перебіг життя самого Черчилля, али й про те, як формувалася історія світу та сучасної Європи зокрема.
Наприкінці ж виникло непереборне бажання взятися за вивчення ще кількох біографій. Зокрема точно хотів би вивчити життєві шляхи Рузвельта, Ейзенхауера і Тіто… Біоргафія Трумана вже куплена і стоїть в черзі.

Поделиться в Facebook взять код для блога
5/32  = 37
Мартін Гілберт «Черчилль. Біографія»